Yetkili Distribütör : BGD Petrokimya

Fren Sistemi Servisleri

Fren Sistemi Flush / Yağ Değişim Servisi :

Fren hidrolik sıvısının, ömrü dolduğunda yıpranma ve oksidayon oluşur. Bu durumun başladığı fren pedalının daha aşağıda tutması ve hidrolik sıvısının rengini kaybetmesi ve kararmaya başlamasıyla anlaşılır.

Gücünü kaybeden fren sıvısı, ısı dayanımınıda yitirir.Fren yağının belirli periyodlarda değiştirilmesi can güvenliği için oldukça önem arz eden bir konudur.

BG Fren Sistemi Yağ Değişim Servisi. BG PF 7 fren yağı değişim cihazı ile eski fren yağı tam olarak dışarı alınır ve yerine yenisi enjekte edilir. Uygulama sonrasında frenler çok daha iyi tutacak ve daha kısa mesafede duruş imkanı sağlayacaktır. Fren Ses Önleme Servisi :

Frenlerden gelen ses ve ötmeler, genelde frene basıldığında, yani fren balatalarına aşırı basınç uygulandığında ortaya çıkan tireşimlerden dolayı oluşur.

BG Stop Squeal’ın işlevi, Frene basıldığında, yani fren balatasının diske basınç uyguladığı anda, balata-fren diski arasındaki ses ve ötmeye neden olan yapışmayı önlemektir.

Bu ürün performans uyarlılık testi olan Motor Vehicle Safety Standart no:105-83 Hydraulic Brake Systems section S5.1.1.1. Yeterliliklerini karşılamaktadır.

Yapılan Test sonuçları ile Ürünün araç duruş mesafesinde bir değişiklik yapmadığı ve kısaltmadığı kanıtlanmıştır.

Uygulama sonrasında sesler yok olur yada çok daha az fark edilir hale gelir.

SERVİSLER