Yetkili Distribütör : BGD Petrokimya

DPF ve Emisyon Sistemi Temizlik Servisi

Dizel aracınızın, yakıt ekonomisindeki zayıflamayı, kara egzost dumanındaki artışı ve güç kaybını fark ettiniz mi ? Yada daha sık ve uzun rejenerasyon sirkülasyonunu ?

Bunlar ; DPF (dizel partikül filtresi′nin) aşırı kurum yükü altında olduğunun belirtileridir. Dizel egzost dumanı DPF(dizel partikül) filtresine doğru akar, burada kurum ve büyük partiküller yakalanır, DPF’den sadece filtre edilmiş egzost gazı geçer ve dışarı akar.

DPF filtresindeki kurum seviyesi belirli bir noktaya ulaştığında, motor bilgisayarı rejenerasyonu tetikler ve başlatır.(kendi kendine temizleme) Rejenerasyon esnasında egzost gazı ısısının, DPF içerisinde birikmiş kurumları yakmak için yeterli seviyeye yükselmesi gereklidir. Ancak, sık sık düşük süratte ve yüksek rölantili sürüş şartlarında kullanılan araçlarda, DPF’si rejenerasyonu tetikleyemez.

Kendi kendini temizleme( rejenerasyon) gerçekleşmediğinde, DPF süratle partiküller ile dolacak ve görevini etkili biçimde yerine getiremeyecektir.

BG DPF & Emisyon Sistemi Restorasyon Servisi, rejenerasyon prosesini kontrol eden ve tetikleyen ekipman kullanarak egzost sistemini ve DPF’yi temizler.

Bu servis ile birlikte, BG Dizel Performans Yağ Değişim Servisi uygulanması, DPF’nin aşırı kurumla dolma eğilimini azaltması ve DPF ile emisyon sistemin çok daha uzun süre temiz kalmasının sağlanması açısından önemle tavsiye olunur.

Özellikleri :

Hava emiş sistemini temizler Emisyon sistemini temizler DPF rejenerasyonunu başlatır ve kontrol eder

Yaraları :

Yakıt verimliliğini güçlendirir. Egzost emisyonlarını azaltır. DPf performansını yeniler Gücü ve performansı yeniler

SERVİSLER