Yetkili Distribütör : BGD Petrokimya

KURUMSAL

BG Products Inc.

BG Products, Inc. araçların daha uzun ömürlü olmasına ve bu arada daha iyi performans göstermesine kendini adamıştır. Her iş gününde dünya çapında 100,000’den fazla tamir atölyesi, bayii ve teknisyen ürünlerimizi, hizmetlerimizi, aletlerimizi ve cihazlarımızı kullanmaktadır.

Bu ürünlerin ve hizmetlerin her biri uzun yıllardır yapılan araştırmaların ve otomotiv profesyonelleriyle karşılıklı etkileşim ve iletişim halinde bulunulmasının sonucunda meydana gelmiştir.

BG Products Inc. şirketi, uluslararası distribütörleri aracılığıyla otomobil kullanıcılarına innovatif ürünler ve başarısı kanıtlanmış otomotiv bakım servisleri sunmaktadır.

Tarihçe :

BG firması 2. Dünya savaşının zor günlerinde kök saldı. BG Products firmasının yedi kurucusu savaştan karakterleri doğrulanmış, cesaret ve vizyonları kanıtlanmış olarak çıkmıştı.

1971 yılında müşterek ihtiyaç nedeniyle - üstün kaliteye sahip otomotiv ürünleri konusunda faaliyet gösterecek ve hatta kişisel ve mesleki mükemmeliyet yolunda ortak bir davada birlikte çalışan insanların katkıları ile yeni bir şirket kurmak için bir araya gelmeden önce petrokimya sektöründe 175 yıllık kolektif bir deneyimi bir araya getirdiler.

1971 yılı Kasım ayında ortaklar BG firmasının ilk iki ürününü piyasaya sürdü: Engine Tune-Up ve RF-7. İlk yüklü kamyon - mevcut yegane iki üründen 20,000 kg- kuruculardan birinin Kuzey Carolina’daki distribütörlüğüne gitmek üzere Wichita’dan yola çıktı. İşteki ilk tam yılında BG yarım milyon doların biraz daha üstünde ürün sattı. 1973 yılında yüzde 17 büyüme gerçekleştirdik. 1974 yılında bunu yüzde yirmi büyüme izledi.

Konusunda henüz kanıtlanmamış bir şirket ve ürünleri olarak neredeyse hiç geçmiş performansı olmayan BG firması seçkin satış temsilcilerinin işe alımında yoğun rekabetle karşı karşıya kaldı. Gene de, ürün kalitesinin ve distribütörlere sadakatin, iş yapmanın iki temel ilkesi olduğu kuruluşumuza, zaman içinde mükemmel profesyoneller katıldı.

İlk yıllar derslerle doluydu. İşin neredeyse her kademesinde, ürünün ambalajlanıp, sevk edilmesine kadar, karınca gibi çalışırken, sabır gerektiren zamanlar vardı.
1980’lere gelindiğinde, BG adına fason ürün imalatı yapan şirket, yeni bir şirkete satılmış ve bu şirkette Wichita fabrikasını kapatmaya karar vermişti.

BG Products Wichita tesisini satın aldı ve pazarlamakta olduğu ürünleri imal etmeye başladı. Kendimize ait araştırma laboratuarımızla ve müseccel üretim prosesleriyle şirketimiz yeni ürünler geliştirmeye ve mevcut teknolojiyi çok daha ilerilere taşımaya hazırdı.

Ürünlerimizin kalitesini tesis eden yol boyunca istisnai dönüm noktaları vardı. BG ürünlerini, yol yorgunu bir Mazda kullanarak 450,000 km test etmemiz, dört meşakkatli yıldan sonra 1998 yılında nihayet sona erdi.

Bağımsız laboratuarlar tarafından izlenen test aracımızın, test sonunda, yeni bir motorun yakıt tasarrufu, performans ve emisyon standartlarını sürdürdüğü belirlendi.Teknisyenlerimiz motoru tamamen parçalarına ayırdı ve bütün motor parçalarının hala yeni teknik özellikler dâhilinde olduğunu tespit etti.

Gittikçe daha sofistike hale gelen motorların bakım gereksinimleri, model yılından model yılına artış gösterirken, BG Products Inc. firması da, detaylı, kapsamlı eğitim programları ile aynı düzeyde ilerlemeye devam etti. Eğitime bağlılık 1999 yılında kendi BG Üniversitemizin kurulmasıyla sonuçlandı.

Tüm BG şirketi departmanlarının ve distribütörlerinin her şeyden daha önemli iki ana hedefi vardır.

Bunlar ; Araç sahiplerinin menfaatleri ve ürünlerimizle, cihazlarımızı kullanan profesyonellerin karlılığıdır.

Yeni bir binyıla girerken, BG Products Inc. firması, sektörde değişim hızını ayarlayacak bir dizi cesur önlem aldı.

Distribütörlerimizin, BG ürünleri için talep oluşturmasına yardımcı olma ihtiyacının belirmesi üzerine, BG Products Inc.’yi ulusal ve uluslar arası çapta endüstri profesyonellerinin huzuruna getiren bir marka bilinirlik programı başlattık.

Programımız, şirketimizin profilini, meslek dergilerinde ve yarış pistlerinde yükseltecektir. BG ayrıca radyo ve televizyonda otomotiv konusunda tavsiye veren programlara sponsor olmaya başlamış bulunmaktadır.

Bugünün BG Products sistemleri, yalnızca ürünü içermekle kalmayıp, ürünün uygulanması için gereken servis aletlerini ve servis teknisyenleri için komple eğitim desteğini de içermektedir.

Günümüzün BG Products firması yalnızca ürün satmıyor, üstün güvenilirlikte otomotiv bakımı sağlarken, bayi servis departmanlarının kar potansiyelini arttıran servis hizmetleride geliştiriyor.
21. yüzyılın ilk on yılının otomotiv piyasaları, şirketimizin ilk kurulduğu haftalar ve yıllara göre çok farklı zamanlar ve yerlerdir.

1971 yılında BG firması araçların daha iyi çalışmasını sağlayacağını iddia ettiği ürünlerini piyasaya sürdüğünde Amerika’nın ana caddelerinde iri, spor Amerikan arabaları (muscle car) dolaşıyordu. “Benzin tasarrufu” otomotiv mühendisleri için uğraşmaya gerek olmayan bir konuydu.

Yalnızca Indy arabaları inç küp hacim başına beygir gücü birimi geliştirebilmişti.

BG Products Inc, geçen süre içerisinde otomotiv endüstrisinde sürüş problemlerinin ana sebebinin,emme sübapları ve sistemi ile piston yanma odaları ve yakıt enjektörlerinde oluşan karbon ve diğer tortular olduğunu gördü.

Bunun üzerine BG Products Inc, ilk olarak 1985 yılında yakıt enjektörlerini temizleyici ve motordan uzaklaştırıcı uygun - ekonomik methodu diesel ve benzinli motorlar için kendi araştırma - geliştirme laboratuvarlarında üreterek satışa sunmuştur.

BG Products Inc, kuruluşundan bu yana geçen uzun süre zarfında adımlarını, değişen ve gelişen motor dizaynları ve onların problemlerinin çözümüne yönelik atarken,çevresel ve doğal koruma kurallarınada sıkıca bağlı kalmıştır ve bağlı kalmaya devam edecektir.

Her şey değişti ve hızla da değişmeye devam etmekte.

Günümüzün otomobilleri ve kamyonları fabrikadan çıkıştan itibaren 70’li yılların başlarında Popüler mekanik ve teknoloji dergilerinde hayal edilebilecek olan güç ve tasarruftan çok daha fazlasıyla, daha uzun süre çalışabilmektedir. Ancak bu başdöndürücü ilerleme ve teknolojiye rağmeni rakiplerinin aksine,

BG de işler iyi gitmeye devam ediyor.

BG Products, ürünlerinin üretilmekte olan, teknik olarak en ileri araçlara, uzun ve mutlu bir ömür eklediğini, tüm profesyonellere ve araç sahiplerine ispatlamıştır, bu nedenle sürekli yükselen bir satış eğrisine ve müşteri takdirine sahip olabilmiştir.

Misyon/Vizyon :

BG Products, daima olduğu gibi, her biri üst düzeyde eğitilmiş bir satış organizasyonunun kurulmasından sorumlu olan, birbirine bağlı bir bağımsız distribütörler ağı aracılığıyla çalışır. Her bir distribütör ABD, Kanada, Orta ve Güney Amerika, Avrupa ve Asya’da münhasır bir pazarlama bölgesine hizmet verir.

Bu distribütörler BG’nin kişisel ve kurumsal dürüstlüğe ve hızla değişen bir piyasa beklentisine sahip ürün tasarımına bağlılığını paylaşırlar.

BG Products Inc, ve dünyaya yayılmış distribütörleri ürün geliştirme ve servis′te mükemmeliyetçilik hedefi etrafında sıkı sıkıya kenetlenmiş bir ailedir.

BG Products Inc, yüksek kaliteli karbon temizleyiciler, yakıt kondisyonerleri , yağ kondisyonerleri, spesifik gresler,yağlar ve kimyasalların araştırma , geliştirme ve üretimleri konusunda lider bir kuruluştur.

BG Products Inc, ve distribütörlerinin ana hedefi sürekli geliştirdiğimiz ürünlerimiz ve teknik destek hizmetimiz sayesinde tüm servis sağlayıcı partnerlerimiz ile kesintisiz olarak müşteri memnuniyeti ve yüksek güveni tesis edip sürdürmektir.

Kalite ve Çevre Koruma Politikamız :

BG Products, Inc.,müşterilerinin gereksinimlerini enüst seviyede karşılarken, ürünlerinin ve bakım servislerinin, çevreye olan olumsuz etkileri en aza indirmek için Kalite ve Çevre Yönetim Sistemini özenle sürdürmektedir.

BG Products, Inc., ekipmanlar, aletler, gresler, özel kimyasallar ile yağ ve yakıt kondisyonerleri konusunda ISO 9001 - 14001 ve 18001 sertfikaları sahibi lider bir üreticidir.

SÜREKLİ GELİŞİM

Sürekli geliştirdiğimiz ve güçlendirdiğimiz Kalite Çevre Koruma Sistemimiz, hedeflerimize ulaşmamızda şirketimize etkili bir şekilde yardımcı olmaktadır. Bakım ve gözetim sistemleri, gereksinimleri ve performans takibini yapabilmemizi, iç ve dış aktiviteleri kontrol altında tutabilmemizi sağlamaktadır.

KURALLARA UYUM

Geçerli çevre koruma kanunları, regülasyonlar ve şirketin taahhüt etmiş olduğu diğer gereklere ve yükümlülüklere tam olarak uymaktadır.

KİRLENME ÖNLEME

Materyallerin, süreçlerin veya ürünlerin neden olduğu kirlenmelerin tespiti. Kirleri azaltma ve kontrolü sağlamak için, ekonomik ve teknik olarak tutarlı ölçümleri gerçekleştirmek.
Tüm çalışanlarımız, bu kontrollerin yapılması ve çevre koruma takiplerinin yapılmasının sağlanması için tüm katkı vermekle sorumludurlar.

ISO 9001 - 2008 Cerfiticate :

Ulusarası Standartlar Organizasyonu (ISO) 110’dan fazla Ulusal Standart Kuruluşundan meydana gelmektedir. Bu organizasyonda birleşik devletler adına Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) yer almaktadır.

Tasarım, geliştirme, üretim ve servis konularında kalite teminatı için ISO 9001 tarafından iş modeli sağlanmıştır.

ISO sertifikasyonu gerçekleştirmek amacıyla BG Products tarafından, içerisinde, teknik servis, pazarlama, mühendislik, uygulama, satın alma, insan kaynakları ve kalite kontrol personelinden oluşan bir takım kurulmuştur.

Bu takım, müşterilerimize yüksek kaliteli ürünleri temini ile ilgili süreçleri gözden geçirdi ve ardından her departman ile ilgili süreçleri dokümantasyon haline getirmiştir.

Tüm bu çalışmaların sonunda BG Products Inc. ISO akrediyonlu sertifikasyon kuruluşu SAI Global’in tüm sertifikasyon süreçlerini başarıyla tamamlayarak, 2001 yılında ISO 9001sertifikasını almaya hak kazanmıştır.


ISO 14001 - 2004 Certificate :

ISO 14001 Çevresel Yönetim Sertifikası için çalışmalara başlanmasının ve test süreçlerinin tamamlanmasının ardından, 13 Ocak 2014 tarihinde BG Products Inc. yapılan bağımsız denetlemeler sonucunda, çevresel yönetim sistemi sertifikası ISO 14001:2004 ISO tarafından konfirme edilmiştir.

ISO, 15 yıldır firmaların ve organizasyonların çevresel etkilerini ölçen – kayıt altına alan ve derecelendiren sertifikasyon sistemi olan ISO 14001:2004 ile firmaların çevresel sorumluluklarını denetlemektedir.

ISO 14001:2004, çevresel yönetim kriterlerini belirleyen bir sistemdir. Bu sistem maliyet düşürme,atık azaltma ve kaynak kullanımını geliştirmeyi amaçlayan tüm işletmeler tarafından uygulanabilmektedir.

ISO 14001:2004 sistemi, hissedarlara, şirket yönetimine ve personele, çevresel etkilerein ölçülmesi ve geliştirilmesi noktasında güven sağlamaktadır.


OHSAS 18001:2007 Certificate

OHSAS 18001 uluslararası kabul görmüş mesleki, sağlık ve güvenlik yönetim sistemi standarlarının adıdır. OHSAS 18001 güvenli bir çalışma ortamı sürdürmek sağlığın yanı sıra güvenliği de vurgular. BG Products Inc. yapılan bağımsız denetlemeler sonucunda, çevresel yönetim sistemi sertifikası OHSAS 18001 almaya hak kazanmıştır.TEKNOLOJİ & ÜRETİM :

Araştırma & Geliştirme Laboratuvarımız, Innovasyon Merkezimiz, Üretim ve Dağıtım Merkezimiz, başlangıçtan, üretime ve dağıtıma kadar tüm safhalarda kaliteye odaklanmıştır.

Araştırma & Geliştirme Laboratuvarı :

Laboratuvarımız, mümkün olan en yüksek standartlarda arırma ve geliştirme yapmaktadır. Yeni formulasyonlar, Araştırma & Geliştirme Laboratuvarımızda projelendirilip geliştirilerek, Innovasyon merkezimizde araçlar üzerinde test edilirler.

Uygulanabilir olan formuller , geliştirilmek üzere, belirlenmiş ve bağımsız laboratuvarlara gönderilirler. Ar&Ge Laboratuvarımız, ayrıca, ham maddelerden ve ürünlerimizden zaman zaman numuneler alarak kalite kontrol testinden geçirirler. Ar & Ge Laboratuvarımızdaki profesyonel personelimiz, BG Products’un endüstri gereksinimlerini karşılayabilmesi için sürekli çalışmaktadırlar.

Innovasyon Merkezi :

BG Innovasyon Merkezi, dünyamızdaki teknik gelişmelere paralel olarak, sürüş problemlerine çözümler geliştirmek için özveriyle çalışmaktadır.

BG Products, müşterilerinin spesifik gereksinimleri için probleme özel koruyucu bakımlar geliştirmektedir. BG novasyon Merkezimiz diğer bir faaliyeti ise, müşterilerimize verdiğimiz süper kaliteli ürünler sözümüzü gerçekleştirmektir.

Üretim Tesisi & Depolama-Dağıtım Merkezi :

BG üretim tesisi, dağıtım merkezi ve tool & ekipman deposu, Wichitanın 50 km. kuzeydoğusunda bulunan Eldorado da 40 hektarlık alanda bulunmaktadır.
BG Products’un üretim tesisi, üç futbol sahası genişliğinde bir alana yerleşiktir.

Tank depolama alanları :

BG Products Inc. oldukça yüksek miktarda ham madde ve bitmiş ürün stoğuna sahip,Dünyanın en büyük, otomotiv bakım kimyasalları üreticisidir. Yaklaşık 900.000 gallon(3.500.000 Lt.) kapasiteli iki tank depolama alanı üretim tesislerimizde yeralmaktadır. Kuzey Tank alanı tamamlanmış ürünleri içermektedir. Güney Tank alanı ise ham madde içermektedir.

Otomasyonlu ve Multi-Fonksiyonlu Üretim Hatları :

25ml.’den 1.320 Lt. kapasiteye kadar dolum yapabilen çeşitli üretim hatlarımız mevcuttur. Her üretim hattı optimal sürat ve etkinlikte çalışmaktadır. Bir vardiyada yüzbinlerce kutu ürün doldurulmakta ve yaklaşık dakikada 100 set kolilenmektedir.

Tesis Kontrol Sistemi :

Özel olarak geliştirilmiş olan tesis kontrol sistemi, demiryolu, tankerler yada depolama alanından gelen kimyasalların dikkatlice karışımını ve dolum hatlarına gidişinin kontrolünü sağlamaktadır. Otomatik kontrollü üretim tesisinin anlamı çok az hata ile hızlı ve doğru üretim demektir.Otomatik kaışım sistemi, ürün karışımlarını dikkatlice yaparak, dakikada 600Lt. bitmiş ürünü dolum tanklarına gönderebilmektedir.!

The “Pig” :

İletim hattı temizlik silindirlerine kısaca “pig” diyoruz.Pig’ler iletim hattı içerisinde kalan kimyasalları boru içersinde dışarıya iteleyerek boru hattını temizler, bu sayede kilometrelerce extra boru döşenmesini ve binlerce litre kimyasalın çöpe gitmesini önleyen bir sistemdir.

Pneumatic Air-Tube Sistem :

Tesis içerisine döşenmiş olan, hava dolaşım tüpü sayesinde, kalite kontrolünün bir parçası olarak üretim alanınındaki dört istasyondan alınan örnekler, hava kanalları vasıtasıyla laboratuvarlara test amaçlı gönderilirler.